Komandas stratēģija sportam

Lakrosa: stratēģija

Lakrosa spēlētāju pozīcijas Lakrosa likumi Lakrosa stratēģija Lakrosa vārdnīca

Lakrosā ir uzbrukuma un aizsardzības stratēģijas dažādām situācijām. Dažas no šīm spēļu situācijām ietver:
  • Izlīgums - nokārtota situācija ir tad, kad visi spēlētāji ir gatavi vai nokārtoti, kad uzbrucējs dodas uzbrukumā. Tas var notikt pēc spēles pārtraukšanas, piemēram, pārkāpuma, vai ārpus spēles robežas.
  • Neapmierināts - nesakārtota situācija ir tad, kad notiek ātra mantas maiņa, dodot vienai komandai tādas priekšrocības kā ātrs pārtraukums.
  • Power Play jeb Man-up Man-down - Tas ir, ja vienai komandai soda dēļ ir par vienu spēlētāju mazāk. Kamēr spēlētājs nav laukumā, komanda ar papildu spēlētāju vai spēka paņēmienu nospiedīs un mēģinās gūt vārtus. Otra komanda koncentrēsies uz aizsardzību un centīsies noturēties, līdz viņu spēlētāja soda laiks ir beidzies.

Lakrosa

Lakrosa uzbrukuma stratēģijas:

Parastās vai noregulētās situācijās komandas veiks noteiktus pārkāpumus. Parasti izplatītu pārkāpumu sauc par 2-3-1. Tas nozīmē pirmo līniju ar 2 pussargiem laukuma augšdaļā, otro līniju tieši vārtu priekšā ar diviem uzbrucējiem ārpusē un pussargu vidū, un trešo uzbrucēju, kas atrodas tieši aiz vārtiem (dažreiz to sauc par X pozīcija). Pēc tam spēlētāji piespēlēs bumbu ap ārpusi vai skries trīsstūros, lai sajauktu aizsardzību un mēģinātu iegūt atvērumu. Daži citi apmetušies veidojumi ietver 1-4-1 un 1-3-2. Daži sastāvi var dot vairāk uzbrukuma spēku uzbrukumam, bet arī atstājot aizsardzību ātrai pārtraukumam. Citas izmantotās stratēģijas ietver izvēles iestatīšanu vai pārbaudi noteikumos. Galvenā uzbrukuma stratēģija lakrosā ir mēģināt iegūt ātrus pārtraukumus vai nesakārtotus notīrījumus. Tas var dot pārkāpumam priekšrocības uz īsu laika periodu. Ātri pārvietojot bumbu uz augšu, komanda uzbrukuma zonā var iegūt vairāk uzbrukuma spēlētāju nekā aizsardzības spēlētāji.

Lakrosa aizsardzības stratēģijas:

Parastā vai pastāvīgā spēlē aizsardzība var spēlēt no cilvēka uz cilvēku, kur katram lakrosa aizsardzības spēlētājam tiek piešķirts uzbrukuma spēlētājs vai zona, kur katram aizsardzības spēlētājam tiek piešķirta zona vai zona, kas jāpārklāj. Cilvēku savstarpējā aizsardzībā spēlētājiem ir jāsazinās un jāuzņemas “slaidu” pienākumi, ja tie attiecas uz aizsargu, kurš tiek piespēlēts. Zināt, kad un kā mainīt spēlētājus, ir galvenais, lai aizsargātu lakrosu starp cilvēkiem. Visizplatītākā zonas aizsardzība ir 3-3, kur trīs labākie spēlētāji ir pussargi, bet apakšējie trīs - aizsargi.

Man-up Man Down:

Spēka spēle vai Man-up Man Down ir vēl viena galvenā joma lakrosa stratēģijā. Man-up situācija ir lieliska iespēja gūt vārtus, un komandām jābūt gatavām izmantot šīs situācijas. Tajā pašā laikā, ja jūs varat izveidot spēcīgu aizsardzību pret vīrieti, jūs varat nomākt otru lakrosa komandu, kā arī turēt tos kontrolē.

Cits:

Aizstāšana ir galvenā stratēģija arī lakrosā. Ir svarīgi saglabāt spēlētāju, it īpaši pussargu, svaigumu un ātrumu. Labākā stratēģija un spēlētāji pasaulē nevarēs uzvarēt spēlēs, ja viņi būs pārāk izsmelti, lai palaistu.